Rekomendacje – czyli chwalę się i dziękuję!

5/5

Z Andrzejem spotkałem się przed rokiem i od tego czasu korzystam z Jego usług trenerskich. Dla jasności, nie jestem typem, który biega maraton w trzy godziny – chciałbym złamać cztery w tym roku. Piszę o tym dlatego, że nie trzeba biegać 5 km w 20 minut, aby zainteresować Andrzeja współpracą:) Po biegach kontrolnych, zaliczonych podczas tego roku, widać jasno, jak wielki postęp poczyniłem od czasu naszego pierwszego wspólnego treningu. Do mocnych stron Trenera Witka zaliczam niewątpliwie jego otwartość na innych, stałą gotowość do rozmów i rozwiewania wszelkich dylematów nurtujących Jego podopiecznych, oraz wyrozumiałość na marudzenie takich „truchtaczy” jak ja. Moim zdaniem, czasem stawia zbyt wysoko poprzeczkę, ale może bez tego nie ma spodziewanych efektów…

Adam

5/5

Myślę, że najważniejszymi cechami, które powinny opisywać „dobrego trenera” jest wiedza, pasja i zaangażowanie w to co robi, czyli w rozpisywanie treningów swoim zawodnikom. Wówczas można się spodziewać, że treningi będą przygotowane specjalnie dla konkretnej indywidualnej jednostki, z uwzględnieniem jej stanu wytrenowania, okresu w trakcie sezonu, no i najważniejsze typu zawodów, do jakich się przygotowuje. Współpracując z Andrzejem i patrząc na treningi, które rozpisuje, czuję że są one przygotowane właśnie dla mnie i tylko dla mnie i mają sprawić, bym w sezonie był szybszym biegaczem górskim! To dla mnie wystarczająca i tak naprawdę jedyna potrzebna rekomendacja jego usług trenerskich.

Dominik

5/5

Młody Gość, który ma pasję i potrafi zarazić nią innych. Metody treningowe nie są oczywiste i ciężko się na początku przestawić na nie z innej/wcześniejszej drogi, ale po kilku tygodniach “poddania” się metodom treningowym Andrzeja można z pełną świadomością stwierdzić, że wie co robi. Treningi nie są najlżejsze, ale urozmaicone i nudą wieje tylko na długich rozbieganiach, a i to nie zawsze. Co ważne, stara się zrozumieć, że nie samym bieganiem żyje człowiek. Mimo, że na początku współpracy może to umknąć, to Andrzej ma poczucie humoru! A w końcu większość z nas biega dla przyjemności i zabawy.

Magda

5/5

Łatwo realizuje się plan z książki czy z internetu, jak wszystko idzie dobrze, kontuzje nie męczą, a każde zawody to gruba życiówka. Ale czy taki trening jest optymalny? A co w przypadku, gdy coś nie idzie? Trenowanie z Andrzejem to trening dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb. Do tego analiza stanu bieżącego i szybka reakcja na wszelkie niepokojące objawy. Taki trening to sama przyjemność!

Paweł

5/5
Jestem starszy o ponad dekadę od człowieka, którego nazywam trenerem choć obecnie tylko wpadam co jakiś czas na grupowe zajęcia techniczne. Na pytania znajomych o jakość prowadzenia mnie przez zawiłości treningów biegowych i o sprawcę tychże wskazówek z dumą zaczynam od podkreślenia, że Andrzej to człowiek cechujący się hiperponad przeciętną mądrością, zdolnością planowania i konsekwencją, którą staram się co jakiś czas naśladować, nie tylko wykonując jednostki treningowe ale również w życiu. Ponadto jest przy tym absolutnie skromny! 
Mając na uwadze powyższe chcę powiedzieć, że dzięki Niemu zrozumiałem na czym polega adaptacja organizmu do bycia poza strefą komfortu przez długi czas w celu poprawy wyniku. Zrozumiałem też, że nasze ciało nie bez powodu daje nam sygnały, które często potrafimy bagatelizować czy to patrząc na tabele, wykresy czy nasz elektroniczny nadgarstek, a są one symptomami późniejszych kontuzji. 
Próbował też pokazać mi, że powinienem zwrócić się ku innym dystansom i wysiłkom niż te, które zakładam w przyszłości pokonywać; póki co bezskutecznie…ale może i to się kiedyś uda?
Jestem przekonany, że cel którym tytułuje swojego świetnego bloga zostanie przezeń osiągnięty. Może nie wydarzyć się to tak szybko jak się wydaje, bo przecież czasem trzeba uciec z asfaltu na kamieniste ścieżki i doświadczyć czegoś innego.
Polecam wszystkim poznać tego fantastycznego Gościa!
 
Sławek
5/5

Andrzej Witek świetnym trenerem jest i mogę go z przyjemnością polecić każdemu. Urozmaicone treningi, poprzedzone analizą bieżącej formy, rozpisywane z odpowiednim wyprzedzeniem. Dużo ciężkiej i systematycznej pracy, która finalnie przynosi kosmiczne efekty. Warto wspomnieć także o wspólnych treningach na bieżni lekkoatletycznej czy hali sportowej. Jeżeli wcześniej myślałeś, że jesteś sprawny … to możesz się mocno zdziwić. Lubisz biegać lub po prostu aktywność fizyczną, to jest to trener dla Ciebie. A może jesteś tak szalony, że chciałbyś spróbować wcielić w życie motto „uczeń przerósł mistrza”? Powodzenia!

Piotrek

5/5

Z Andrzejem mam przyjemność trenować od ponad 2 lat. Od początku rzucił się w oczy fakt, że podchodzi do tematu w sposób profesjonalny, zachowując przy tym odpowiednią dozę humoru. Trenując z nim, można liczyć na sporą ilość krytycznych komentarzy do wykonanych jednostek oraz wyjątkową oszczędność w pochwałach :)) Mówiąc zupełnie poważnie, jest osobą która ustawia poprzeczkę wysoko, wspiera zawodnika w dążeniu do celu oraz docenia wartościowe wyniki (zdecydowanie nie jest zwolennikiem głaskania i trzymania za rączkę, co oczywiście często wiąże się z odpowiednim progresem :)). Finalną opinię będę w stanie wydać po osiągnięciu wyników na poziomie 15 minut na 5 km 🙂 

Kuba

5/5

Zaczęło się “uzależnieniem” od bloga 140minut.pl.  Wiedza merytoryczna i wyniki Andrzeja “zaprosiły” mnie do współpracy 😉 Sumienna analiza poziomu sportowego, indywidualne podejście, pełen monitoring procesu treningowego – po mojej stronie została tylko realizacja. Wynik – biegowo jestem na zdecydowanie wyższym poziomie. Szczerze polecam Andrzeja jako trenera biegania.

Tomek

5/5

Andrzej to trener z ogromną wiedzą merytoryczną i doświadczeniem nabytym przez wybiegane kilometry w różnych zakątkach Polski. Jeśli jesteś zainteresowany solidnym treningiem przynoszącym wymierne efekty w postaci nowych rekordów życiowych to Andrzej jest najodpowiedniejszą osobą do realizacji tak postawionych celów. Potrafi zmobilizować do ciężkiej pracy, ale i ochrzanić, kiedy wymaga tego sytuacja, nigdy nie owija w bawełnę i zawsze mówi jak realnie wygląda sytuacja, za co osobiście bardzo go cenię. Andrzej lubi dać wycisk, ale jest przy tym wyrozumiały i treningi można dostosować tak, żeby pogodzić je z pracą i życiem prywatnym.Z Andrzejem biegam już 3 sezon i w każdym sezonie notuję postęp, na którymś z biegowych dystansów.

Marcin

5/5